Ez ám a hazai MIDI-bréking: a tél leple alatt, közvetlenül karácsony előtt két magyar nyelvű, szekvenszerekkel foglalkozó könyv is megjelent, mindkettő a Controller Books (őket Ableton Live-könyvükről már ismerjük) gondozásában. Indítékukat illetően nem akarunk találgatásokba bocsátkozni, csak sejtjük, hogy nem az aljas nyereségvágy és a mértéktelen mohóság vezette a kiadóvezetés kezeit ebbe az irányba - tehát örüljünk csak, hogy a két talán legtöbbet használt, de biztosan legnagyobb múlttal rendelkező szekvenszerhez, a Cubase-hez és a Logichoz is van most már magyar nyelvű szakirodalom. (Ugye mindenki tudja, hogy a két program gazdája a Commodore 64-es időkben együtt dolgozott, közös szekvenszerprogramjuk volt?)
A két mű közül Simon Millward Cubase 5 - Kezdőtől a profi szintig című műve tekintélyesebb, több mint 450 oldal a terjedelme. Bár közben kijött a Steinbergnél a hatos verzió is, az látható, hogy a munkamódszer nem változott, hasznos apróságok kerültek a programba, így ez a könyv sem avult el, bőven használható maradt. (Az angol nyelvű eredeti tavaly jelent meg.) A szöveget nem nyomták túl nagy betűvel, így elképesztő mennyiségű infót ölel fel a könyv, minden Cubase-esek bibliája lehet.
A Logic Pro 9 - Zenekészítés profi szinten szerzője Stephen Bennett, az eredeti darab szintén 2010-es, friss kiadás; kicsit szerényebb terjedelmű, kétszázegynéhány oldalas könyvről van szó, amihez viszont egy CD is jár.
Mindkét könyv hátsó borítóján egy csomó hazai hangszerforgalmazó támogatói logóját látjuk, az összefogásnak csak örülni lehet, a vállalt áldozatokat pedig a közönség nevében mi is megköszönjük. A Logic-könyvet 5500 forintért, a Cubase-t pedig 7500 forintért lehet megkapni a boltokban, vagy megrendelni a Controller Booksnál (ahol extra házhozszállítási költséget már nem számolnak fel!).
Utolsó kommentek