A Roland különös módon nem a NAMM-on és nem is a Musikmessén hozta nyilvánosságra új Aira-termékcsládjának részleteit, hanem éppen a kettő között. Izgalmas eszközök, készüljünk fel a legjobbra!
Az első és talán legfajsúlyosabb a TB-3 Touch Bassline, a nagy őrült klasszikus, a TB-303 újragondolása. A háromszáz dolláros basszusszinti áramköri szinten modellezi digitálisan a régi TB analóg oszcillátorát és jelútját - és egy extra, négyoszcillátoros baszusszinti-algoritmust.
Hangprogramjai természetesen menthetők, van effektprocesszora is - de a legnagyobbat a programozás lépett. A béna step-szekvenszer helyett egy színes, nyomásérzékeny touch padet kapunk beviteli eszközként, és sok-sok hasznos segédfunkciót.
Izgalomban rögtön utána jön a TR-8, a TR-808-909-es dobok digitálisan visszatért verziója. Itt is újfajta analógmodellezési technikát ígérnek, a régi és jól bevált programozási technikával, plusz új élő funkciókkal.
A TR-8-as 500 dollárba fog kerülni, ami szintén egy remek ár.
A harmadik Aira-hangszer egy hagyományosnak tűnő analógmodellező szinti, a System-1, amit borzasztó viccesen plug-out szintinek hívnak. Négyoszcillátoros, monofón berendezés ez, igen lapos kivitelben (voltak már ilyen kontrollereik korábban), effekttel bővítve, arpeggiatorral és ledvilágítással minden egyes potméter vagy gomb alatt. Ő hatszáz dollárba fog kerülni, és el kell árulni, hogy mind a három hangszer USB-n is leküldi a hangkimenetét digitálisan, így a virtuális stúdiókba simán beilleszthetők, interfész nélkül.
A negyedik és egyben legolcsóbb Aira-cucc a VT-3, ami 200 dollárba fáj majd, és énekeffekt plusz vokóder. Szintén integrálható USB-vel, de odafele is: a processzálandó hangot kaphatja USB-n, és USB-n vissza tudja küldeni a készterméket.
Utolsó kommentek